Facebook Paylaş

Sümer Mahallesi Yeni Muhtarlık Binası açıldı

Sümer Mahallesi Yeni Muhtarlık Binası açıldı

Sümer Mahallesi Yeni Muhtarlık Binası açıldı. Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ ın talimatı ile eski muhtarlık binasının yıkılarak, farklı bir noktaya yeni Muhtarlık Binası yapılması çalışmaları kısa bir zamanda sona erdi. Tamamlanan Muhtarlık Binası 20 Kasım Cuma günü düzenlenen törenle açıldı. Sümer Mahallesi Muhtarı mahalle sakinleri ve kendi adına Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ a göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür etti.

Başkan ALICIK açılış konuşmasında; “Göreve geldiğimizden bu güne kadar her türlü projelere imza atarken öncelikli hedefimiz bizler için büyük bir dünya nimeti olan Nazillimize, yaşanılabilir hayat standartlarını hazırlamaktır. Görev süremizce şeffaflığı ön plana aldık. Aslen vatandaşın evi belediyemizin kapılarını ardına kadar açarak sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızda önce planlama, programlama ardından, tasarruf, tahakkuk, tahsilât ve en mükemmeli yakalama prensibini benimsedik. Belediyemiz altyapıdan eğitime, spordan sağlığa her türlü çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir. İlçemizin sorunlarını 22 mahalle muhtarımızla birlikte koordineli çalışarak en aza indirmeye çalışıyoruz. Trafik sinyalizasyon yıllarca gereklilik olarak görülmüş fakat yapımı bu güne kadar mümkün olmamıştır.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Sinyalizasyon sistemi yapılmıştır. Ümidim, kazaların yaşanmamasıdır. Sümer Mahallesi sakinlerine daha iyi hizmet verilmek için yapmış olduğumuz yeni muhtarlık binasını açmak için toplanmış bulunuyoruz. Bizler bu nadide İlçenin her karış toprağına yüreğimizi koyduk. Mazeret göstermeksizin bu hizmet yarışında sizlerin takdir ettiği sürece hizmete devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; siz değerli hemşerilerimi canı gönülden kucaklıyor saygılar sunuyorum” dedi. Yapılan ikramların ardından tören sona erdi.